5. BALKÁNSKÉ FILMOVÉ NÁVRATY - CINEMA MONTENEGRO 2

 

KATALOG / TISKOVÁ ZPRÁVA / PROGRAMOVÝ PLAKÁT / MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ / KE STAŽENÍ ČI VYTIŠTĚNÍ

CENÍK VSTUPNÉHO / AKREDITACE

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

AKTUALITY:

 

28.11. 2014

Dnes dodělán poslední překlad. Vše je nachystáno.

 

23.11. 2014

K 23.11. máme překlady filmů Muži, Pokoušení ďábla, Falešný car, Páteř a Bestie. Ostudné léto máme již z minula, krátké filmy jsou beze slov a chorvatské novinky jsou z české distribuce. Takže chybí už jen dva filmy :-)

 

20.11. 2014

Zde si můžete stáhnout či přečíst katalog s podrobnými anotacemi k jednotlivým filmům. Další rozsáhlý text o černohorské kinematografii si můžete připomenout v katalogu jarního Vsetínského filmového maratonu. Ke stažení či přečtení je zde.

 

20.11. 2014

V pokladně kina Vatra již lze zakoupit v předprodeji vstupenky. Celoakční vstupenka v předprodeji stojí pro členy filmových klubů 250 Kč. Členství (již na rok 2015!!!) lze zakoupit rovněž v pokladně kina.

 

20. 11. 2014

První film je komplet na DVD i s titulky.

 

11.11. 2014

Další překlady, které už máme: Muži a Falešný car.

 

11. 11. 2014

Aktualizovali jsme programové plakáty. Opravili jsme časy filmů podle skutečných délek na DVD. Původně byly časy brány podle IMDB, ale ukázalo se, že jejich údaje jsou z 90% chybné. Na začátky jednotlivých představení to ale nemá vliv. Jen se nám v několika případech malinko prodloužil čas na regeneraci mezi filmy :-)

 

3.11. 2014

Tak už máme překlady filmů Bestie a Páteř... Také už máme připravený text pro festivalový katalog.

 

21.10. 2014

SPUSTILI JSME AKREDITACI! Akreditace předem není povinná, ale je prudce výhodná a pro nás celkem důležitá. Budeme velmi rádi, když nás o své účasti informujete předem. Nabízíme vám za to levnější celoakční vstupné a zařazení do losování o tričko.

 

21.10. 2014

Pokud máte zájem o levné přespání během akce ze soboty na neděli ve vlastním spacáku, akreditujte se a do formuláře uveďte, že chcete přespat v DK.

 

9.10. 2014

Odstartovali jsme propagační kampaň 5. Balkánských filmových návratů. Protože pracujeme prakticky s nulovým rozpočtem, budeme velmi rádi za jakoukoli pomoc (můžete vytisknout a vyvěsit plakáty, propagovat akci na sociálních sítích, vyvěsit informace na jakýkoli web, dostat informace do novin, televize, rádia, časopisu, poslat informace svým známým emailem, máte další nápady.... cokoli z toho nám pomůže). Pokud nám chcete pomoci, pište na mail fialaj@seznam.cz.

 

9.10. 2014

Speciálně pro 5. Balkánské filmové návraty jsme nechali přeložit 7 filmů. Je třeba říci, že některé překlady vůbec nebudou jednoduché.

 

15.5. 2014

5. BALKÁNSKÉ FILMOVÉ NÁVRATY budou opět dvojdenní samostatnou akcí. Protože se nám do programu letošního Vsetínského filmového maratonu zasvěceného Černé Hoře nevešly ani zdaleka všechny filmy, které jsme sehnali, rozhodli jsme se této zemi zasvětit ještě jeden seminář. Takže nás čeká CINEMA MONTENEGRO 2. Rozhodně se nebude jednat o žádné nastavování či lepení programu ze slabších filmů! Uvidíte 8 (+ 3 krátkometrážní) černohorských filmů z padesátých až osmdesátých let. Takřka všechny patří k tomu nejlepšímu, co bylo v Jugoslávii resp. v Černé Hoře v minulém století natočeno.

Program jsme se rozhodli oživit také dvěma chorvatskými novinkami z české distribuce: Uvidíte válečné, hudební drama Lea a Darija Branka Ivandy (v minulosti jsme od něj dávali film Konjanik - Jezdec) a poslední film Vinka Brešana - hořkou komedii Knězovy děti (s Brešanem jste se u nás mohli potkat prostřednictvím filmů Bez konce, Svědci a Maršál)...

 

Termín akce je sobota 29. - neděle 30. listopadu 2014

 

ZPĚT

Plakát ke stažení v pdf (černobílý, barevný)

ZPĚT

________________________________________________________________________________________________

Vsetín se opět promění v českou Mekku balkánského filmu (1. tisková zpráva)

Ke stažení je zde

Všichni filmoví fandové a zejména milovníci balkánské kinematografie si mohou dát v poslední listopadový víkend dostaveníčko ve Vsetíně, kde se uskuteční 5. Balkánské filmové návraty zaměřené na kinematografii Černé Hory před rozpadem Jugoslávie.

Ve dnech 29. listopadu až 30. listopadu 2014 proběhnou ve vsetínském kině Vatra již 5. Balkánské filmové návraty. Hlavním pořadatelem přehlídky je občanské sdružení Filmový klub Vsetín, které se na balkánskou kinematografii specializuje již 8 let. „Za tuto dobu jsme promítli 150 filmů natočených v zemích ležících na Balkánském poloostrově, z toho minimálně 50 v české premiéře.  Pro Vsetínské filmové maratony a Balkánské filmové návraty jsme přeložili a otitulkovali více než 70 filmů,“ říká dramaturg Filmového klubu Jiří Fiala.

Letošní Balkánské filmové návraty nesou podtitul CINEMA MONTENEGRO 2 a navazují na jarní Vsetínský filmový maraton, který představoval kinematografii nejmenší země bývalé Jugoslávie – Černé Hory. „Velkou část programu posledního Vsetínského filmového maratonu jsme poskládali z černohorských filmových novinek. Neměli jsme proto dostatek prostoru k projekci starší filmové tvorby, která vznikla ještě v době Jugoslávie na území Černé Hory, respektive byla natočena černohorskými tvůrci. A právě takové filmy jsme zařadili do programu 5. Balkánských filmových návratů, prostřednictvím kterých se tradičně vracíme k jugoslávské filmové minulosti,“ upřesňuje předseda Filmového klubu Vsetín Milan Kostelník.

Diváci festivalu budou moci od soboty do neděle shlédnout celkem 13 filmů. „V programu máme několik skutečných lahůdek, které nemá český filmový fanoušek šanci vidět nikde jinde. A pokud ano, tak určitě ne na velkém plátně a s českými titulky. Upozornil bych zejména na jeden z nejlepších jugoslávských válečných filmů Partyzán z Lelejské gory  Zdravka Velimiroviće a na film Lživý car, který je vůbec prvním hraným filmem natočeným na území Černé hory. Velký prostor jsme vyčlenili také filmům Vlatka Giliće a Živka Nikoliće, kteří patří bez nadsázky mezi nejoriginálnější evropské tvůrce.“

Kolekci jedenácti černohorských filmů z období od roku 1955 do roku 1989 doplňují dva současné chorvatské snímky – Lea a Darija a Knězovy děti. „Do české filmové distribuce se z bohaté a velmi rozmanité filmové produkce balkánských zemí dostává minimum filmů. Každé takové uvedení v českých kinech považuji za událost, která si žádá zvláštní pozornost, a Balkánské filmové návraty jsou podle mne vhodnou příležitostí k tomu promítnout je vnímavému publiku,“ doplňuje jejich zařazení do programu Milan Kostelník.

Kromě nevšedních filmových zážitků slibují pořadatelé také velmi přátelské vstupné a možnost příjemného posezení mezi filmy.  Více informací můžete získat na stránkách www.fkvsetin.cz, nebo na facebookovém profilu Filmového klubu Vsetín.

ZPĚT

______________________________________________________________________________________________________________________________

Ceník vstupného:

 

člen libovolného filmového klubu

bez členství ve filmovém klubu

 

při akreditaci do 23.11.

(členství je možné dokoupit na místě) a v předprodeji v kině Vatra

od 24.11. a na místě

350,- Kč

celoakční (10 + 3 krátké filmy)

250,- Kč

300,- Kč

sobota (7 filmů)

250,- Kč

neděle (3 + 3 krátké filmy)

150,- Kč

jeden film

80,- Kč

ubytování v DK (vlastní spacák + karimatka): 50,- Kč / noc

členství ve FK Vsetín  (platné do konce roku 2014) je možné zakoupit na místě za 60 Kč (získáte tak slevu na celoakční vstupné a na projekci filmu Ida, který hrajeme 10.12.).

ZPĚT

____________________________________________________________________________________________________________________________

AKREDITACE:

Prosíme potvrďte svou účast na BFN 2014 pomocí níže uvedeného formuláře. Akreditace je pro nás důležitá - na základě počtu akreditovaných se řídíme při přípravě tiskovin, vstupenek, občerstvení atd.

Akreditací (do 23.11..) získáte nižší celoakční vstupné a urychlíte své odbavení na místě. Můžeme vás také informovat o případných změnách na váš email.

Všichni akreditovaní budou zařazeni do losování o festivalová trička z našich předchozích akcí.

 

Do vzkazu uveďte:

 

1. Jméno a příjmení

2. Pokud máte zájem o levné ubytování v Domě kultury za 50 Kč na noc, napište ubytování DK - ANO

(S sebou vlastní spacák a karimatka. Sprcha a toalety budou k dispozici.)

3. Budeme rádi, když uvedete také svou adresu

4. Jste členem libovolného filmového klubu? Pokud nejste, hodláte se jím stát? Členstvím získáte slevu na celoakční vstupné.

 

ZPĚT

____________________________________________________________________________________________________________________________

Ke stažení či vytištění

Katalog ke stažení či tisku

Plakát ke stažení či tisku (černobílý, barevný)

Tisková zpráva ke stažení je zde

Programová záložka (matrice pro oboustranný tisk - 4 ks na A4) je zde

ZPĚT

________________________________________________________________________________________________

Ubytování během akce

Ze soboty na neděli můžete přespat v DK Vsetín (1 min pěšky od kina)  na zemi na vlastní karimatce a ve vlastním spacáku. K dispozici toalety a  sprcha. Cena 50 Kč.

 

Na Vsetíně jsou dále (mimo jiné) tyto možnosti (ceny aktualizované dle webů jednotlivých hotelů dne 26.1.2013):

 

 Hotel VSACAN

(1 min od kina)

Tel.: 571 477 111   

 

info@hotelvsacan.cz

Jednolůžkový pokoj

1 osoba – 650,- Kč

Dvoulůžkový  

2 osoby – 900,- Kč

Apartmán (dvoulůžkový) 

 1 osoba – 900,- Kč (1200 s vanou)

Apartmán (dvoulůžkový) 

2 osoby – 1000,- Kč (1400 s vanou)

 

ceny včetně snídaně

Hotel Magistr  

(3 min od kina)

Tel.: 571 411 777 

603 215 156, 603 984 940        

Jednolůžkový

1 osoba – 920,- Kč

Dvoulůžkový  

1 osoba – 990,- Kč

 

2 osoby – 1.370,- Kč

Apartmán 

1 osoba – 1.350,- Kč

 

2 osoby – 1.550,- Kč

 

 3 osoby - 1600,-

 

V ceně snídaně formou švédského stolu

Hotel Nová Radnice 

(10-15 min od kina)

Tel.: +420 571 410 175

 

info@hotel-novaradnice.com

Jednolůžkový

1 osoba – 900,- Kč

Dvoulůžkový 

1 osoba – 950,- Kč

 

2 osoby – 1.300,- Kč

Dvoulůžkový nadstandart 

1 osoba – 1.250,- Kč

 

 2 osoby – 1.600,- Kč

Apartmán 

1 osoba – 1.500,- Kč

 

 plné obsazení – 2.100,- Kč

Hotel KAMU 

(10 min od kina)

Tel.: +420 571 412 084

 

Objednávky

Sociální zařízení na pokoji:

 

1 osoba   

500- Kč

2 osoby   

800,- Kč

3 osoby  

1000- Kč

Soc. zařízení na patře:

 

Jednolůžkový

1 osoba – 400,- Kč

Dvoulůžkový 

2 osoby – 600,- Kč

Třílůžkový

 3 osoby - 800,- Kč

Čtyřlůžkový 4 osoby 1000,- Kč

Dvoulůžkový

880,- Kč včetně snídaně

Apartmán s dvěmi pokoji

5 osob 1.300,- Kč

   

Hotel Pančava

(2 min od kina,

ale nejsme si jistí, zda funguje)

Tel.: + 420 571 412 022

 

1 osoba - od 330 Kč

Hotel Britania

(3 min od kina)

Tel.: +420 571 412 130

 

hotel@hotelbritania.cz

jednolůžkový

690,- kč

Dvojlůžkový

950,- Kč

Trojlůžkový

1100,- Kč

Čtyřlůžkový

1200,- Kč

Hotel Sport

(20 min od kina,

ale nejsme si jistí, zda funguje)

Tel.: 571 436 242, 603 147 773, 603 447 710

 

hotel-sport@centrum.cz

 

icq 217 671 849

 

1 osoba - od 200,- Kč

   

 

ZPĚT