Na příjemné filmové vlně…

 

Letní filmový maratón 2007 je za námi. Trocha  rekapitulace a děkovaček nezaškodí. Prožili jsme všichni, kteří se o chod klubu starají trochu rychlejší dny. Leccos se muselo zařídit a zorganizovat. Jsem rád, že jsme letos byli opravdu ve městě vidět a naše propagace oslovila „větší než malé množství“ filmových „závisláků“. Přijelo taky několik přespolních.

Výsledkem byla slušná návštěva. Součtem všech přítomných diváků na doprovodných akcích i projekcích jsme se dostali k pěknému číslu 700 účastněných. Vynikající byla občerstvovna, která se stala přirozeným místem diskuzí a centrem maratónového dění. Časový plán se nenabourával a jeden filmový zážitek stíhal druhý. Všichni jsme byli spokojeni i díky té téměř rodinné atmosféře, která ve Vatře panovala.

Myslím si, že jsme dramaturgicky připravili dobrou kolekci filmů. Já osobně jsem nadšeně přivítal nádherný a milostiplný film Zhange Yimou Cesta domů. Zhluboka se zasmál při Trierově novince Kdo je tady ředitel?, či „homolkovském“ Zásahu odborníka a potvrdil si výjimečnost Krausova „ironického šklebu“ na naši před i po listopadovou společnost  Městečko. Bulhaři taky nezklamali.  Ještě jeden zásah mého filmového srdce byl Horskou hlídkou. A dodnes ve mně leží ta Chuť melounů …asi na tom filmu něco bude.

Chci poděkovat všem, kteří se spolupodíleli na tomto dobrém díle – neúnavnému propagátorovi Jirkovi, Lence a občerstvovacímu „orchestru“ a klukům z výboru, že se starali a byli u toho. A už přemýšlíme co zlepšit a jak dále.

Zachovejte přízeň našemu klubu a těšte se na druhou půli sezóny 2007. Program naleznete na našich webových stránkách od srpna.

 

Milan Kostelník – předseda Filmového klubu ve Vsetíně

několika fotografií, závěrečná tisková zpráva

zpět