26.5. 19.30 hodin

PŘEDMARATONSKÝ FILMOVÝ ROZBĚH

Mimořádná nabídka - předprodej vstupenek na LFM 2010!!!

 

Při akreditaci na „Předmaratonském filmovém rozběhu“, který se koná ve středu 26.5. v 19:30 hodin v kině Vatra, bude možné zakoupit celoakční vstupenku jen za 150 Kč. Nabídka platí jen pro členy filmových klubů. Členem filmového klubu se můžete stát během akreditace zakoupením průkazu za 60 Kč.

Jako ochutnávku programu LFM 2010 vám nabídneme film:

PRACH

Pozor! Film již není zařazen do hlavního bloku programu od 10. do 13.6.

Dust / Prašina / Drama / Western 
Velká Británie / Německo / Itálie / Makedonie, 2001, 127 min / r. Milcho Manchevski


Autentický western známého makedonského režiséra Milčo Mančevského (v minulosti jsme odehráli např. Před deštěm) Prach, vypraví na pohled rozdílné příběhy z různých dob. V 19. století žijí na prašném americkém západě dva bratři odlišné povahy Elijah (Joseph Fiennes), který je čestný křesťan a Luke (David Wenham), jakožto drsný pistolník. Oba se zamilují do stejné ženy. Francouzská prostitutka si ovšem vybere pouze jednoho, toho čestnějšího. Rozhořčený Luke odjíždí do Evropy kde se dostává jako žoldák až do válkou zmítané Makedonie. Se svým odcizeným bratrem se zde shodou okolností znovu setkává a oba bojují na opačné straně Makedonské revoluce.

O 100 let později v moderním New Yorku se mladý zoufalý zloděj Edge (Adrian Lester) vloupe do apartmánu starší ženy (Rosemary Murphy), s úmyslem odcizit ji vzácný rodinný poklad. Kurážná Angela se svého majetku nechce vzdát a se zbraní v ruce mu vypraví svůj rodinný příběh o dvou bratrech, kteří se zamilovali do stejné ženy.

(Vypadá to, jako krkolomná fabulace, ale funguje to skvěle!)

trailer (japonský)