Hráli jsme v roce 2018

 

Program FK 2018 / září - prosinec

Programový katalog ke stažení - 2. pololetí

 

Program FK 2018 / leden - červen

Programový katalog ke stažení - 1. pololetí

 

 

středa 19.12. v 19:30

MAMA BRASIL

Benzinho / Brazílie, Uruguay, Německo 2018 / 95 min / přístupný bez omezení / Gustavo Pizzi

Láskou a něžným humorem prostoupený příběh milující ženy, které se mění život pod rukama.

 

Irenin svět, to jsou její čtyři synové, manžel snílek, nešťastně provdaná sestra, rozpadající se domek na předměstí Rio de Janeira, neustálý ruch, radost, pusinky, objímání, slzy, moře a starost, aby všichni byli najezení, umytí, šťastní a milovaní. Když její nejstarší syn Fernando dostane příležitost hrát profesionálně házenou v Německu, je za něj šťastná, ale nejraději by ho nikam nepustila. Nejobyčejnější příběh o rodičích a dětech od brazilského režiséra Gustava Pizzia v hlavní roli s okouzlující Karine Teles, dojímá, baví, zahřívá a slibuje, že život má spoustu barev a nových začátků. (Aerofilms)

 

 

 

 

středa 5.12. v 19:30

STŘÍDAVÁ PÉČE

Jusqu'à la garde / Francie 2017 / 93 min / nepřístupné pro mládež do 15 let / Xavier Legrand

Po rozvodu rodičů je Julien v péči matky, otec žádá střídavou péči a konflikt mezi rodiči se stupňuje.

 

Myriam a Antoine Bessonovi se rozvedli. Syna Juliena dostala do péče matka, která se snaží Juliena před jeho otcem chránit, a tvrdí o něm, že je agresivní. Antoine však prosí o střídavou péči svého syna. Julien je svědkem stupňujícího se konfliktu mezi jeho rodiči a je donucen jít na hranici svých možností, aby zabránil tomu nejhoršímu

Film získal ocenění Stříbrného lva za nejlepší režii a Zlatého lva za nejlepší debut na Filmovém festivalu v Benátkách v roce 2017. Střídavá péče se stal vítězným snímkem sekce Nová Evropa 25.ročníku mezinárodního festivalu Febiofest. (Artcam)

 

 

středa 21.11. v 19:30

STUDENÁ VÁLKA

Zimna wojna / Polsko, Francie, Velká Británie 2018 / 89 min / nevhodné pro děti do 12 let / Pawel Pawlikowski

Ultimátní love-story odehrávající se na pozadí studené války vyprávěná křišťálově čistým filmovým jazykem.

 

V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii. (Aerofilms)

 

středa 5.12. v 19:30

STŘÍDAVÁ PÉČE

Projekce s odborníkem

Jusqu'à la garde / Francie 2017 / 93 min / nepřístupné pro mládež do 15 let / Xavier Legrand

Po rozvodu rodičů je Julien v péči matky, otec žádá střídavou péči a konflikt mezi rodiči se stupňuje.

 

Myriam a Antoine Bessonovi se rozvedli. Syna Juliena dostala do péče matka, která se snaží Juliena před jeho otcem chránit, a tvrdí o něm, že je agresivní. Antoine však prosí o střídavou péči svého syna. Julien je svědkem stupňujícího se konfliktu mezi jeho rodiči a je donucen jít na hranici svých možností, aby zabránil tomu nejhoršímu

Film získal ocenění Stříbrného lva za nejlepší režii a Zlatého lva za nejlepší debut na Filmovém festivalu v Benátkách v roce 2017. Střídavá péče se stal vítězným snímkem sekce Nová Evropa 25.ročníku mezinárodního festivalu Febiofest. (Artcam)

 

 

 

 

středa 14. 11. 2018 v 18:00 hodin - Filmový klub doporučuje
FALSIFIKÁTOR
Falsifikator / Srbsko, B a H, Chorvatsko 2013 / do 12 let nevhodný / 87 min / Goran Marković
Ředitel vesnické malotřídky falšuje úřední listiny, aby pomáhal lidem. Je v tom tak dobrý, že na konci 60. let má jeho diplom půlka Jugoslávie...

Píše se rok 1968. Anđelko je ředitelem školy v městečku Dubica. Je věrným stoupencem Josipa Broze Tita a pevně věří v zářnou budoucnost Jugoslávie. Uvědomuje si sice, že všechno kolem něj nefunguje úplně ideálně, přesto nepochybuje o tom, že se Jugoslávie stane nejlepším místem k životu na světě. Sám se snaží napravit svérázným způsobem některé drobné dílčí chyby systému. Myslí si, že lidé jsou dobří a mají dostat šanci. Proto pro ně falšuje nejrůznější diplomy, potvrzení, maturitní vysvědčení a podobně. Důvěra v dobrotu lidí se mu jednoho dne stane osudnou, když jeho žárlivý soused udá policii, že zfalšoval diplom druhému sousedovi, se kterým mu byla jeho žena nevěrná. Musí opustit město, ale ani to není konec jeho trápení. Protože i ve vyhnanství pokračuje ve své lidumilné falsifikátorské činnosti, zatkne jej brzy policie a skončí ve vězení.
Pro Gorana Markoviće byla prvním impulsem pro napsání scénáře k filmu výzva Goethe institutu, kterou při příležitosti výročí dvaceti let od pádu berlínské zdi oslovil vybrané filmaře z růz-ných zemí. Zadání bylo zdánlivě prosté: natočit film o pádu režimu. Goran Marković se rozhodl, že natočí film, který by ukazoval počátky pádu Jugoslávie. Dalším rozhodujícím inspiračním zdrojem pro něj byl skutečný příběh ředitele školy, který celý život falšoval různé dokumenty. (Balkanfilm)

středa 14. 11. v 20 hodin - Filmový klub doporučuje
TURNÉ
Turneja / Srbsko, Bosna a Hercegovina 2008 / do 12 let nevhodný / 103 min / Goran Marković
Skupinu bělehradských herců ztracených uprostřed válkou zmítané Bosny mohou zachránit pouze jejich herecké schopnosti.

Děj filmu se odehrává v první polovině 90. let v době občanské války v Jugoslávii. Herci bělehradského divadla dostanou nabídku absolvovat turné po Republice Srbské v Bosně a Hercegovině. S vidinou slušného výdělku vyrážejí na cestu. Po příjezdu na místo přichází rychlé vystřízlivění. Město, do kterého je přivezla vojenská dodávka, je pod nepřátelskou palbou. Navíc dostávají nesnadný úkol - kulturně povznést srbské vojáky těsně za frontovou linií. Ti jsou ale velmi nevděčným publikem a divadelní představení končí fiaskem. Zhýčkaní herci se bezprostředně poté rozhodnou pro útěk domů. Cesta, po válkou zmítané Bosně, při které se potkávají postupně s bojovníky všech válčících stran, se pro ně stává bojem o přežití. Zachránit je mohou pouze jejich herecké schopnosti... (Balkanfilm)

 

 

 

středa 7.11. v 19:30

NEZNÁMÝ VOJÁK

Tuntematon sotilas /  / Finsko, Belgie, Island 2017 / 135 min / nevhodné pro děti do 12 let / Aku Louhimies

Drama jedné finské jednotky během tzv. Pokračovací války (1941-44), kdy Finsko bojovalo proti Sovětskému svazu.

 

V listopadu 1939 bez vyhlášení války vtrhla Rudá armáda do Finska, ale i přes mnohonásobnou převahu v mužích i zbraních nedokázala finskou obranu prolomit. Až po několika měsících tzv. Zimní války vybojovali na Finsku část území. V roce 1941 se situace změnila. Německá armáda vtrhla do Sovětského svazu a Finsko se rozhodlo vybojovat obsazené pohraničí zpět. Tento válečný konflikt mezi malou severskou zemí a totalitní komunistickou mašinérií připomíná boj Davida s Goliášem. Válečné drama Neznámý voják vypráví příběhy jedné finské jednotky, která se postavila během této války na obranu země proti agresorovi. Film vystihuje drsně a realisticky skutečný válečný konflikt, vidí jej očima různorodé skupiny mužů, kterou pevně spojila válka. Film vznikl podle knižního bestselleru Väinö Linny, který pro jeho příběhy čerpal i z vlastní zkušenosti.(CinemArt)

 

 

středa 24.10. v 19:30

BISTRO RAMEN

Ramen Teh / Singapur, Japonsko, Francie 2018 / 89 min / přístupný bez omezení / Eric Khoo

Snímek o zvláštní moci jídla sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A také o lásce a o tom, jak uvařit nejlepší ramen.

 

Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A že láska prochází ramenem. (Aerofilms)

 

 

středa 17. 10. v 19:30 hodin - Filmový klub doporučuje

oficiální česká premiéra
... A DĚLO BYLO JEŠTĚ ŽHAVÉ
Top je bio vreo / Srbsko, Bosna a Hercegovina 2014 / 100 min
nevhodný pro děti do 12 let / Slobodan Skerlić
Na válčení dospělých doplácí nejvíce děti...


Sarajevo 1994. Z okolních kopců dopadají na město denně desítky dělostřeleckých granátů vypálených silami bosenských Srbů. Jeden z nich zasáhne panelový dům a zabije rodiče malého srbského chlapce. Hoch utrpí šok a přestane mluvit. Ve zdemolovaném bytě jej najde bosenská sousedka. Vezme jej k sobě a stará se o něj jako o vlastního. Chlapec ale neustále utíká do svého zdevastovaného bytu. Když jej odtud vyžene skupina rabujících "obránců" města, toulá se ulicemi ostřelovaného Sarajeva. Potká svého bývalého spolužáka, který jej učí, jak v obléhaném městě přežít. Dostává se předčasně do světa dospělých plného násilí, strachu, alkoholu a kriminality. Film je adaptací kultovního románu Top je bio vreo Vladimira Kecmanoviće.

 

 

středa 10.10. v 19:30

MĚSÍC JUPITERA

Jupiter holdja / Maďarsko, Německo 2017 / 123 min / nevhodné pro děti do 12 let / Kornél Mundruczó

Vizuálně podmanivý sci-fi thriller o nepravděpodobném superhrdinovi, který se odehrává ulicích Budapešti.

 

Napínavý thriller z blízké budoucnosti vypráví příběh uprchlíka, který po zásahu policejní kulkou k vlastnímu překvapení zjišťuje, že umí létat. Nepravděpodobný superhrdina v lidech probouzí strach i touhu po penězích, a v podmanivých kulisách Budapešti se začíná schylovat k přestřelkám a automobilovým honičkám. Dynamická kamera i překvapivý způsob vyprávění dodávají univerzálnímu podobenství o dobru, zlu, víře a ztrátě iluzí velmi současný rozměr. Miláček festivalu v Cannes, režisér Kornél Mundruczó, vizuálně působivým opusem potvrzuje svoji vizionářskou pověst. (Aerofilms)

 

 

středa 26.9. v 19:30

DENÍK STROJVŮDCE

Dnevnik masinovodje / Srbsko, Chorvatsko 2016 / 85 min / nevhodné pro děti do 12 let / Milos Radovic

Balkánská komedie. Mladý Sima se stal strojvůdcem jako jeho otec a všichni napjatě čekají, až přejede svého prvního sebevraha.

 

Ilija je stejně jako jeho otec i dědeček vlakový strojvůdce a pomalu se chystá do důchodu. Kromě šedesátky má na kontě i neslavný rekord co se počtu zabitých lidí týče. Během své kariéry totiž na kolejích přejel 28 osob. Vzrušení Ilijovi přivede do cesty samotný život v podobě desetiletého sirotka Sima, který se stane jeho adoptivním synem. Sima se po vzoru nevlastního otce a celé jeho mužské rodové linie chce stát samozřejmě také strojvůdcem. Přes veškeré Ilijovo rozmlouvání si chlapec cestu ke svému snu přece jen najde, ale nechce se smířit s realitou, že by byl vrahem. Kolegové strojvůdci mu říkají, že bez nehody nebude skutečným strojvedoucím a podle statistiky ji musí očekávat brzy, určitě již během prvního týdne. Sima ale jezdí již několik týdnů a zdá se, že nehody se mu vyhýbají. Tato skutečnost Simu neuvěřitelně deprimuje a psychicky mučí, tak musí vzít tuto bezvýchodnou situaci do rukou Ilija. (Mirius FD)

 

středa 12.9. v 19:30

MUŽ, KTERÝ ZABIL DONA QUIJOTA

The Man Who Killed Don Quixote / Španělsko / Belgie/ Portugalsko / Velká Británie 2018 / 132 min / nevhodné pro děti do 12 let / Terry Gilliam

Surrealistická dobrodružná komedie. Terry Gilliam konečně dokončil svůj vysněný a prokletý projekt.

 

O realizaci filmu Muž, který zabil Dona Quijota se režisér Terry Gilliam snažil už od roku 1989, ale až v roce 1998 měl zajištěny finance a v roce 2000 začalo první natáčení. Tehdy se před kameru postavili Johnny Depp a Jean Rochefort. Od první klapky štáb stíhala jedna katastrofa za druhou. Krupobití a bleskové záplavy zničily techniku a lokace, natáčení stále rušily průlety stíhaček a Rocheford onemocněl dvojitou kýlou, takže musel odjet do Francie a podrobit se operaci. Projekt byl tehdy zrušen po 6 natáčecích dnech. O prokletém natáčení vznikl v roce 2002 velmi originální dokument Ztracen v La Mancha. Gilliam se projektu nevzdal, hlavní postavy několikrát přeobsadil a pokoušel se obnovit natáčení v roce 2005 a 2016. V roce 2017 se to konečně povedlo a film měl premiéru v Cannes 2018. (různé zdroje)

 

 

 

středa 13. 6. v 19:30

ÚSMĚVY LETNÍ NOCI

Sommarnattens leende / Švédsko 1955 / 108 min / Ingmar Bergman


Působivá kostýmní komedie o podstatě lásky a jejím věčném hledání.

Projekce ke 100. výročí narození Ingmara Bergmana.

 

Ve svém těžkém životním období, kdy téměř spáchal sebevraždu, Bergman natočil neodolatelnou kostýmovou komedii, v níž skrz fraškovitý povrch prosvítá hluboký filozofický kontext. Intimní úvaha o podstatě lásky a jejím věčném hledání se skrývá v odlehčené příběhové zápletce, v ko-micky laděném filmovém vyprávění a v důvtipných dialozích plných přetvářky a ironie. (Film Europe)

 

středa 30.5. v 19:30

HAPPY END

Francie, Německo, Rakousko 2017 / 107 min / Michael Haneke

 

Drama lepší francouzské rodiny žijící v iluzi o svém dokonalém štěstí.


Michael Haneke se vrací se sondou do života jedné „lepší“ evropské rodiny, kterou pozoruje se svébytným a velmi trpkým smyslem pro humor. Poté, co její maminka záhadně onemocní, stěhuje se malá Eve za otcem do rozlehlého rodinného sídla v Calais. Jeho neurotičtí a sebestřední obyvatelé jsou zahleděni do nevěr, komplotů a iluzí o vlastní výjimečnosti. Snadno tak přehlédnou, že nový přírůstek v jejich domácnosti také skrývá jedno temné tajemství. Do hlavních rolí ostré satiry obsadil Haneke plejádu velkých hereckých jmen včetně Isabelle Huppert a Jean-Louise Trintignanta - protagonistů Oscarem, Zlatou palmou i Zlatým glóbem oceněné Lásky. Filmu, na nějž Happy End i v některých dalších ohledech volně navazuje. (Aerofilms)

 

středa 16. 5. v 19:30

NEMILOVANÍ

Nelyubov / Rusko, Francie, Německo, Belgie 2016 / 127 min / Andrej Zvjagincev

 

Drama o rozvodu lidí z ruské vyšší střední třídy, pro které je společné dítě již jen přítěží.


Žeňa a Boris procházejí bolestným rozvodem. Pohromadě je drží už jen poslední starost, prodej bytu, jinak si oba zařídili nový život po svém. Žeňa si našla staršího bohatého muže, Boris čeká dítě s kolegyní z práce. Jejich dvanáctiletý syn Aljoša je spíš přítěží. Nestojí o něj ani jeden, jako by jim připomínal vlastní selhání. Neprojevují mu náklonnost, zdá se, že toho nejsou ani schopni. Všechno se změní ve chvíli, kdy Aljoša zmizí. Náhlý pocit prázdnoty dožene oba rodiče k pátrání nejen po vlastním synovi, ale i po kořenech vlastního emocionálního chladu. Andrej Zvjagincev přináší mistrovsky vystavěné drama o lidech, kteří jsou zamilovaní do vlastního odrazu v mobilních telefonech, ale jinak žijí ve skličujícím světě odcizení a nepochopení. Ruský filmař znovu obrací pozornost k ruské vyšší střední třídě, která stála v centru jeho staršího snímku Jelena. Nemilovaní jsou však podstatně pronikavějším a sugestivnějším obrazem života v sebeklamu. (Film Europe)

 

 

středa 2. 5. v 19:30

THELMA

Norsko, Francie, Dánsko, Švédsko 2017 / 116 min / Joachim Trier

 

Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce.

 

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé události a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier. (Aerofilms)

 

20.-22. 4. 2015

Vsetínský filmový maraton

 

středa 18. 4. v 19:30

MOST NA KONCI SVĚTA

Chorvatsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Francie 2014 / 114 min / Branko Ištvančić

 

Pátrání po nezvěstném bosenském Chorvatovi, který žil v srbském domě v chorvatské Krajině, probíhá v době, kdy se Srbové vracejí domů.

 

Jedním z důsledků občanské války v Bosně a Hercegovině bylo to, že obrovské množství lidí přišlo o své domovy. Mnoho bosenských Chorvatů z Hercegoviny se uchýlilo do Chorvatska a usídlilo se v Krajině - v domech, ze kterých utekli či byli vyhnáni Srbové při chorvatské vojenské operaci Bouře, jež z mapy definitivně vymazala mezinárodně neuznanou Republiku Srbská Krajina.

Příběh filmu Most na konci světa se odehrává několik let po těchto událostech, v době kdy se chce část Srbů vrátit do svých domů. Noví chorvatští vlastníci těchto nemovitostí se dostávají do velmi nezáviděníhodné situace - po několika málo letech jim hrozí, že opět skončí bez střechy nad hlavou. A právě v této třaskavé atmosféře se z ničeho nic ztratí starý muž - bosenský Chorvat Jozo. Policista Filip (Aleksandar Bogdanović), který rovněž žije v srbském domě, na jehož dveře klepe původní majitel, je pověřen vyšetřováním případu. Mezi lidmi se povídá, že Joza zabili navrátivší se Srbové, ale Filip nedbá na klevety a k vyšetřování jeho zmizení se snaží přistoupit poctivě a nezatížen předsudky. A to se některým jeho spoluobčanům nelíbí.

 

 

středa 4. 4. v 19:30

CHLAPI NEPLÁČOU

Muškarci ne plaču / Bosna a Hercegovina, Slovinsko, Chorvatsko, Německo 2017 / 98 min Alen Drljević

 

Osm válečných veteránů různých národností a etnik se setkává na společné terapii.

 

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii. V atmosféře obrovského prázdného hotelu vyplouvají na povrch ty nejhlubší rány minulosti, zasazené rodinou či válečnou zkušeností. Ať už byli účastníci přímými aktéry nebo pouze svědky válečných zločinů, které v 90. letech zvrásnily společný stát, jejich dozvuky žijí v je-jich myslích dál a těžko lze od nich očekávat vzájemné souznění. Slovinský terapeut, který má skupinu na starosti, jen obtížně zvládá nebezpečně třaskavou směs, kterou může okamžitě zažehnout každé slovo vyřknuté bez rozmyslu nebo jen zdánlivě křivý pohled. (Aerofilms)__

 

 

středa 21. 3. v 19:30

S LÁSKOU VINCENT

Loving Vincent / Velká Británie, Polsko 2017 / 88 min / Dorota Kobiela, Hugh Welchman

 

Snímek o malíři Vincentu van Goghovi animovaný ve stylu jeho pláten.

 

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by “rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan”. Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny.

 

 

středa 7. 3.. v 19:30

OBÁVANÝ

Le Redoutable / Francie 2017 / 107 min / Michel Hazanavicius

 

Slavný filmař Jean-Luc Goddard a jeho život v bouřlivých 60. letech..

 

Paříž, rok 1967. Jean-Luc Godard, přední režisér své generace, natáčí snímek La Chinoise s teh-dy sedmnáctiletou Anne Wiazemsky - ženou, kterou miluje a se kterou se později ožení. Jsou šťastní a zamilovaní, nicméně kritika filmu u Godarda vyvolává hluboké pochybnosti ještě umocněné událostmi května 1968. Krize, kterou Jean-Luc prochází, ho zásadně proměňuje: ze slavného filmaře se stává maoistický umělec stojící mimo systém, stejně nepochopený jako nepochopitelný.

 

 

středa 14. 2. v 19:30

BORG/McENROE

Švédsko, Dánsko, Finsko 2017 / 107 min / Janus Metz

 

Životopisné sportovní drama o legendárním tenisovém duelu na Wimbledonu 1980.


Wimbledon, 1980. Nejdeštivější léto desetiletí. Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu. Jen málokdo zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Borg/McEnroe je příběh o ceně úspěchu. Nejlepší světoví hráči tenisu jsou uvězněni vlastní kariérou. Oba sportovci jsou neustále tlačeni proti sobě komerčním tenisovým průmyslem - jako protiklady postav „lce Borg“ a „Superbrat“. Rivalové jsou nuceni si přiznat během Wimbledonu 1980, že jediný, kdo chápe čím si prochází, je jejich největší nepřítel.

 

středa 7. 2. v 19:30

KOLO ZÁZRAKŮ

Wonder Wheel / USA 2017 / 101 min / Woody Allen

 

Dramatický příběh vášně, násilí a zrady odehrávající se v 50. letech na Coney Islandu.

 

V 50. letech 20. století je v zábavním parku na Coney Islandu velmi rušno. Ginny je nešťastná bývalá herečka, která nyní pracuje jako servírka. Její manžel Humpty se rád napije, pak bývá hrubý a před manželkou často dává přednost rybaření. Nedávno se k nim nastěhovala Humptyho dcera z prvního manželství Carolina, která má sice s otcem problematický vztah, ale zároveň se potřebuje ukrýt před gangstery i FBI. Když Ginny potká na pláži pohledného mladého plavčíka Mickeyho, velmi rychle podlehne jeho kouzlu a zamiluje se. V jejich milostné romanci nachází záchranu od všech chyb a zklamání z vlastního života. Stejně tak přítomnost znovunalezené dcery Caroliny má blahodárný vliv na Humptyho chování a on znovu zažívá radost. Ale Ginniny a Humptyho opojné naděje na lepší život se začínají hroutit, když se Carolina poprvé setká s Mickeym…

Dramatický příběh vášně, násilí a zrady natočil režisér Woody Allen podle svého scénáře. I tentokrát získal pro film ty nejlepší herecké hvězdy současnosti. V hlavních rolích se představí Kate Winslet, James Belushi, Juno Temple a také zpěvák Justin Timberlake, který již několikrát dokázal své vysoké herecké kvality. (Bioscop)

 

 

 

středa 24. 1. v 19:30
ÚKRYT V ZOO
The Zookeeper´s Wife / USA, ČR, Velká Británie 2017 / 127 min / Niki Caro

Příběh manželů Zabinských, kteří ve varšavské zoo během 2. světové války ukrývali obyvatele zachráněné z ghetta. Projekce k Mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu.


Antonina Zabinská (Jessica Chastain) práci v manželem řízené zoologické zahradě ve Varšavě přímo zbožňuje. Se zvířaty si rozumí mnohem víc než s lidmi, nebojí se vlézt mezi neklidné slony do výběhu, je to vlastně ona, kdo svou energií a rozhodností celou zahradu vede. Ani ona však není schopná čelit valícím se dějinám. Když 1. září 1939 napadne Německo Polsko, pocítí to zahrada prakticky okamžitě. Bombardování a ostřelování města ve vteřině zničí všechno, co man-želé Zabinští léta budovali. Ze zahrady bez zvířat se stane skladiště německých zbraní a své odborné znalosti můžou Antonina a její muž Jan (Johan Heldenbergh) využívat jen k chovu prasat. Právě tady ale leží začátek cesty k jejich odvážnému plánu. Prasata totiž krmí zbytky, které vyprodukují obyvatelé varšavského ghetta. A pro ně jezdí Jan pravidelně s náklaďákem. Ale zpátky neodváží jenom ty zbytky, ale také lidi, které pak ukrývají ve sklepních prostorách pod zahradou. Riskantní operace je o to složitější, že kolem zahrady neustále krouží nacistický pohlavár Lutz Heck (Daniel Brühl), prominentní zoolog, který má pro Antoninu nejen profesionální slabost. Film se z velké části natáčel v České republice. I proto v něm diváci objeví řadu známých tváří a budou mít pocit, že se varšavské zoo nápadně podobá Průmyslovému paláci v Praze Holešovicích. (CinemArt)

 

10. 1. 17:00

středa 10. 1. v 18:00

OTVÍRÁK NA PĚTATŘICÍTKY

Filmový klub zve ve středu dne 10. ledna 2018 k otevření své klubové sezony 2018 všechny milovníky filmu.

V kině Vatra se uskuteční OTVÍRÁK NA PĚTATŘICÍTKY

Ze zelených šestibokých krabic vytáhneme opravdové FILMY a promítneme je na pů-vodních promítacích strojích. Kouzlo projekce z filmového pásu je nezapomenutelné. O přestávce mezi filmy budete moci zhlédnout zařízení projekční kabiny vč. původních promítaček.

Pro tuto výjimečnou příležitost jsme připravili dva filmy režiséra a našeho kamaráda, Iva Trajkova

 

18: 00 hodin

Ocas ještěrky

Umělecký snímek na motivy povídky Boženy Němcové. Narození Josefa Bárty provází věštba – zemře ve věku 29 let. A je mu právě tolik, když ho opustí žena i se synem, a jeho svět se hroutí. Podivné přátelství s nespoutaným Gabrielem vnáší do Josefova bytí nový impuls, zároveň ho však přivádí do stále větších problémů. Zdá se, že nově poznaná láska je nalezením smyslu jeho života, ale dramatický sled událostí vystaví Josefa zkouškám, které mu pomohou změnit sebe i svůj osud

 

20:00 hodin

Předfilm z digitálního zařízení - pro porovnání techniky:

BLIND SHELL

čtyrminutový film na environmentální téma vytvořený pomocí digitální animace studentem vse-tínského gymnázia Matějem Šakem.

Kanárská spojka

Mafiánská komedie o krádeži tajného receptu na výrobu Becherovky přivedla před kameru v 93. roce neuvěřitelnou plejádu slavných jmen: Karel Roden, Marián Labuda st., Július Satinský, Milan Lasica, Ivana Chýlková, Miloš Kopecký, Martin Huba, Josef Vinklář, Miroslav Táborský, Jiří Krytinář, Zdeněk Srstka, Roman Skamene, Vlado Štancel, Jan Saudek, Roman Holý, Sára Saudková, Robert Kodym a mnoho dalších. Kromě toho přivedla do českého filmu product placement – tedy reklamu vloženou „nenápadně“ přímo do filmu... Kromě velmi špatného hodnocení na filmových serverech se může film pochlubit také plyšovým lvem za nejhoší český film roku. Je opravdu tak špatný?

 

 

úvodní stránka