Hráli jsme v roce 2018

středa 7. 2. v 19:30

KOLO ZÁZRAKŮ

Wonder Wheel / USA 2017 / 101 min / Woody Allen

Dramatický příběh vášně, násilí a zrady odehrávající se v 50. letech na Coney Islandu.

V 50. letech 20. století je v zábavním parku na Coney Islandu velmi rušno. Ginny je nešťastná bývalá herečka, která nyní pracuje jako servírka. Její manžel Humpty se rád napije, pak bývá hrubý a před manželkou často dává přednost rybaření. Nedávno se k nim nastěhovala Humptyho dcera z prvního manželství Carolina, která má sice s otcem problematický vztah, ale zároveň se potřebuje ukrýt před gangstery i FBI. Když Ginny potká na pláži pohledného mladého plavčíka Mickeyho, velmi rychle podlehne jeho kouzlu a zamiluje se. V jejich milostné romanci nachází záchranu od všech chyb a zklamání z vlastního života. Stejně tak přítomnost znovunalezené dcery Caroliny má blahodárný vliv na Humptyho chování a on znovu zažívá radost. Ale Ginniny a Humptyho opojné naděje na lepší život se začínají hroutit, když se Carolina poprvé setká s Mickeym…

Dramatický příběh vášně, násilí a zrady natočil režisér Woody Allen podle svého scénáře. I tentokrát získal pro film ty nejlepší herecké hvězdy současnosti. V hlavních rolích se představí Kate Winslet, James Belushi, Juno Temple a také zpěvák Justin Timberlake, který již několikrát dokázal své vysoké herecké kvality. (Bioscop)

středa 24. 1. v 19:30
ÚKRYT V ZOO
The Zookeeper´s Wife / USA, ČR, Velká Británie 2017 / 127 min / Niki Caro

Příběh manželů Zabinských, kteří ve varšavské zoo během 2. světové války ukrývali obyvatele zachráněné z ghetta. Projekce k Mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu.

Antonina Zabinská (Jessica Chastain) práci v manželem řízené zoologické zahradě ve Varšavě přímo zbožňuje. Se zvířaty si rozumí mnohem víc než s lidmi, nebojí se vlézt mezi neklidné slony do výběhu, je to vlastně ona, kdo svou energií a rozhodností celou zahradu vede. Ani ona však není schopná čelit valícím se dějinám. Když 1. září 1939 napadne Německo Polsko, pocítí to zahrada prakticky okamžitě. Bombardování a ostřelování města ve vteřině zničí všechno, co man-želé Zabinští léta budovali. Ze zahrady bez zvířat se stane skladiště německých zbraní a své odborné znalosti můžou Antonina a její muž Jan (Johan Heldenbergh) využívat jen k chovu prasat. Právě tady ale leží začátek cesty k jejich odvážnému plánu. Prasata totiž krmí zbytky, které vyprodukují obyvatelé varšavského ghetta. A pro ně jezdí Jan pravidelně s náklaďákem. Ale zpátky neodváží jenom ty zbytky, ale také lidi, které pak ukrývají ve sklepních prostorách pod zahradou. Riskantní operace je o to složitější, že kolem zahrady neustále krouží nacistický pohlavár Lutz Heck (Daniel Brühl), prominentní zoolog, který má pro Antoninu nejen profesionální slabost. Film se z velké části natáčel v České republice. I proto v něm diváci objeví řadu známých tváří a budou mít pocit, že se varšavské zoo nápadně podobá Průmyslovému paláci v Praze Holešovicích. (CinemArt)

10. 1. 17:00

středa 10. 1. v 18:00

OTVÍRÁK NA PĚTATŘICÍTKY

Filmový klub zve ve středu dne 10. ledna 2018 k otevření své klubové sezony 2018 všechny milovníky filmu.

V kině Vatra se uskuteční OTVÍRÁK NA PĚTATŘICÍTKY

Ze zelených šestibokých krabic vytáhneme opravdové FILMY a promítneme je na pů-vodních promítacích strojích. Kouzlo projekce z filmového pásu je nezapomenutelné. O přestávce mezi filmy budete moci zhlédnout zařízení projekční kabiny vč. původních promítaček.

Pro tuto výjimečnou příležitost jsme připravili dva filmy režiséra a našeho kamaráda, Iva Trajkova

18: 00 hodin

Ocas ještěrky

Umělecký snímek na motivy povídky Boženy Němcové. Narození Josefa Bárty provází věštba – zemře ve věku 29 let. A je mu právě tolik, když ho opustí žena i se synem, a jeho svět se hroutí. Podivné přátelství s nespoutaným Gabrielem vnáší do Josefova bytí nový impuls, zároveň ho však přivádí do stále větších problémů. Zdá se, že nově poznaná láska je nalezením smyslu jeho života, ale dramatický sled událostí vystaví Josefa zkouškám, které mu pomohou změnit sebe i svůj osud

20:00 hodin

Předfilm z digitálního zařízení - pro porovnání techniky:

BLIND SHELL

čtyrminutový film na environmentální téma vytvořený pomocí digitální animace studentem vse-tínského gymnázia Matějem Šakem.

Kanárská spojka

Mafiánská komedie o krádeži tajného receptu na výrobu Becherovky přivedla před kameru v 93. roce neuvěřitelnou plejádu slavných jmen: Karel Roden, Marián Labuda st., Július Satinský, Milan Lasica, Ivana Chýlková, Miloš Kopecký, Martin Huba, Josef Vinklář, Miroslav Táborský, Jiří Krytinář, Zdeněk Srstka, Roman Skamene, Vlado Štancel, Jan Saudek, Roman Holý, Sára Saudková, Robert Kodym a mnoho dalších. Kromě toho přivedla do českého filmu product placement – tedy reklamu vloženou „nenápadně“ přímo do filmu... Kromě velmi špatného hodnocení na filmových serverech se může film pochlubit také plyšovým lvem za nejhoší český film roku. Je opravdu tak špatný?