Hráli jsme v roce 2021

středa 6. 10. v 19:30

QUO VADIS, AIDA?

Bosna a Hercegov. 2020 / 101 min / Jasmila Žbanić

Masakr ve Srebrenici očima tlumočnice pro nizozemské vojáky

Je rok 1995 a Aida pracuje jako překladatelka pro OSN ve Srebrenici. Její rodina je mezi tisícovkami místních, kteří hledají v „bezpečné zóně“ OSN útočiště před srbskou armádou. Pár hodin od míst, kde s oblibou trávíme letní dovolené, se schyluje k největší evropské tragédii od konce druhé světové války.

Při vyjednáváních si Aida postupně uvědomuje vážnost situace. Jde o osud města i o život jejích milovaných. Podaří se jí je zachránit? Nekompromisní a záro-veň hluboce lidský snímek režisérky Jasmily Žbanić svou emoční silou dalece předčí většinu válečných fimů. Nesoustředí se totiž na vykreslení násilí, ale na příběh kon-krétní ženy a nepředstavitelná dilemata, která před ní válka staví. Film Quo vadis, Aida? měl premiéru na festivalu v Benátkách a byl nominovaný na Oscara za nej-lepší zahraniční film.

pátek 1. 10. od 18:00

VEČÍREK KE 30 LETŮM FK VSETÍN:

KID + FANTOM MORRISVILLU

USA 1921 + ČSSR 1966 / 54 + 89 min / Charlie Chaplin + Bořivoj Zeman

Archivní filmy k narozeninám našeho klubu. Restaurovaná verze Kida s moderním soundtrackem od Muchy. A slavná československá parodie Fantom Morrisvillu na původní 35 mm kopii.

Kid (18:30 hodin) je nadčasová groteska o lidskosti a čistém citu, aneb jak chudý tulák Charlie k opuštěnému dítěti přišel. První dlouhometrážní film Charlieho Chaplina slaví v roce 2021 sté výročí od uvedení. Stal se jedním z jeho nejznámějších a nejoceňovanějších snímků a řadí se tak k zásadním dílům světové kinematografie. Ke svému jubileu pak dostal nové originální soundtracky, my ho uvádíme s hudbou femipunkové kapely Mucha.

Fantom Morrisvillu (20:00 hodin) je česká filmová parodie na brakové sešitové romány odehrávající se v ponurých šlechtických sídlech plných tajných chodeb, intrik a dávných tajemství. Příběh se "odehrává" v pražském Smetanově divadle, kde si během představení Bizetovy Carmen málo vytížený hudebník čte šestákový román, který má ukrytý mezi notami a prožívá s jeho hrdinou, Sirem Hanibalem Morrisem, neuvěřitelné dobrodružství. Dobrodruh Manuel Diaz je těsně před popravou osvobozen z cely smrti svými kumpány, Dixim, Mikim a Drummondem. Vypraví se do zámku Morrisville, kde se chystá svatba Sira Hanibala s krásnou Clarence. Nikdo z přítomných netuší, že krásná nevěsta dosud je Diazovou manželkou...

středa 22. 9. v 19:30

PRVNÍ KRÁVA

First Cow / USA 2019 / 121 min / Kelly Reichardt

Antiwestern o drsném životě na počátku

19. století v Oregonu.

středa 15. 9. v 19:30

ANNETTE

Francie, Mexiko, USA, Švýcarsko, Belgie, Japonsko, Německo 2021 / nepřístupné pro děti do 15 let / 139 min / Leos Carax

Muzikál o lásce, vášni a slávě s hudbou kapely Sparks.

Stand-up komik Henry (Adam Driver) se zamiluje do Ann (Marion Cotillard), světo-známé operní pěvkyně. Jejich život se obrátí naruby, když se jim narodí tajemná holčička Annette s výjimečným darem. Dlouho oče-kávaný muzikál vizionářského režiséra Leose Caraxe s hudbou kapely Sparks zahajoval letošní ročník festivalu v Cannes a získal tam cenu za Nejlepší režii. Diváky vezme na nevšední cestu plnou lásky, vášně a slávy.