Silvestrovský filmový dýchánek

31. prosince 2009 v kině Vatra

 

Poslední akcí občanského sdružení Filmový klub ve Vsetíně v roce 2009 bude, stejně jako v minulých pěti letech, Silvestrovský filmový dýchánek. Filmoví fanoušci jsou na poslední den v roce zváni do kina, aby u filmových komedií a pohárku vína strávili příjemné chvíle. A to vše ještě před hlavními silvestrovskými oslavami, neboť „dýchánek“ začíná již ve tři hodiny odpoledne a skončí jistě před osmou večerní.

Na dýchánku bude uvedena britská hudební komedie Piráti na vlnách, odehrávající se v 60. letech, kdy se několik nadšenců rozhodlo narušit monopol BBC a z lodi zakotvené v Severním moři vysílat populární hudbu. Druhým filmem bude trochu neobvyklá americká romantická komedie Zack a Miri točí porno o celoživotních přátelích, kteří se natočením filmu pro dospělé rozhodnou vyřešit své finanční problémy a přitom zjistí, že jsou do sebe zamilovaní.

Akce je určena členům i nečlenům Filmového klubu .Vstupné na Silvestrovský filmový dýchánek je 60 Kč na každý film. Navíc zájemci, kteří si právě na Silvestra koupí průkaz Filmového klubu ve Vsetíně na příští rok v ceně 60 Kč, zaplatí za vstup na „dýchánek“ jen 20 Kč.

Členové Filmového klubu Vsetín se mohou v roce 2010 těšit na 30 filmových projekcí a na mimořádné akce, kterými jsou: Letní filmový maraton, filmový seminář k 28. říjnu Ať žije republika! a Silvestrovský filmový dýchánek. Průkaz filmového klubu platí ve všech klubech v České republice, které jsou členy Asociace českých filmových klubů a na řadu filmových akcí jeho držitelé získají slevu.

 

Petr Mašata

 

úvodní stránka