Filmový úvodník 2008 / 2

Prázdniny přeletěly jako mávnutím kouzelného proutku. A my přinášíme další nabídku filmů pro náš Filmový klub.  V druhé polovině roku organizujeme vždy méně klubových projekcí. O to je náročnější sestavit vhodnou kombinaci nových filmů a filmů starší produkce, které by  potěšily oko filmového fandy.

Centrem  dramaturgie  pro toto období se staly filmy o ženách a mužích. Existuje mnoho zajímavých filmů, kde se vedou osamělé boje hlavních protagonistů  se životem i o život. Určitě si nenechte ujít poslední filmové projekce Zuřícího býka  s Robertem DeNiro nebo Lynchova Sloního muže - filmům končí distribuční monopol. Skvělou filmovou podívanou je také poslední opulentní filmové dílo režiséra Ang Lee  Touha, opatrnost. Jde o sebezničující boj muže a ženy na život a na smrt v Šanghaji z konce třicátých let.  Do hýřivých barev divadla londýnského divadla nás zavede vynikající retro britského odborníka na „divadelní“ filmy Stephena Frearse,  Show začíná.

Věříme, že si každý v naší nabídce najde to pravé. Vezměte s sebou také kamarády a přátele. Stojí to za to! Vždyť členský příspěvek do Filmového klubu stojí jen 10,- Kč na kalendářní rok a vyplatí se přijít i teď. Filmový klub stále svým členům nabízí zvýhodněné podmínky pro účast na seminářích filmového klubu. V říjnu se uskuteční tradiční seminář – Ať žije republika!, kterým pravidelně mapujeme tvorbu československých filmařů našeho společného státu. Na listopad připravujeme seminář s filmy a besedou o Záviši Kalandrovi a na závěr roku pak oblíbený Silvestrovský filmový dýchánek.

Milan Kostelník - předseda Filmového klubu ve Vsetíně