AKTUALITY / 1. TISKOVÁ ZPRÁVA (ke stažení) / CENÍK / PROGRAMOVÝ PLAKÁT / UBYTOVÁNÍ / TRIČKA

 

Aktuality:

12. 3.

Dnes jsme poslali do tisku objednávku na trička. Takto budou přibližně vypadat:

NAHORU

6. 3. 2018

Program festivalu je hotový. Vešlo se do něj nakonec 13 filmů. Kromě distribučního Deníku strojvůdce jsme museli vyřadit ještě Top je bio vreo (producent nám do uzávěrky programu film nedodal) a Kad ljubav zakasni. Jak to teda vypadá si můžete prohlédnout v programovém plakátu jehož předfinální verzi zde právě zveřejňujeme:

 

NAHORU

12. 2. 2018

Goran Marković měl být hostem Vsetínského filmového maratonu. Kvůli svému pracovnímu vytížení ale nemůže přijet. Na programu to však nic nemění. Získali jsme od něj povolení na projekci všech čtyř filmů, které jsme chtěli zařadit do jeho režisérského miniprofilu. Takže se můžete těšit na filmy Falsifikator (2013), Već viđeno (1987), Variola vera (1981) a Majstori, majstori (1980). Z programu jsme taky vyřadili Deník strojvůdce, který můžete vidět jinde (my s ním počítáme do podzimní Balkánské filmové inventury), protože je v oficiální české distribuci. Místo něj upřednostníme film Gde je Nadja? (2013) a pravděpodobně zařadíme i romantický snímek Kad ljubav zakasni (2014).

18. 1. 2018

Potvrzené filmy:

  1. Vir - Bojan Vuk Kosovčević, 2012

  2. Atomski zdesna - Srđan Dragojević, 2014

  3. Otvorena - Momir Milošević, 2016

  4. Top je bio vreo – Slobodan Skerlić, 2014

  5. Isceljenje - Ivan Jović, 2014

  6. Jednaki – omnibus, 2014

  7. Ime: Dobrica, prezime: nepoznato – Srđa Pnezić, 2016

  8. Stado – Nikola Kojo, 2016

  9. Gavrilo Princip - proces (Branio sam Mladu Bosnu)- Srđan Koljević 2014

  10. Deník strojvůdce (Dnevnik masinovodje) - Miloš Radović, 2016

Dále počítáme se čtyřmi filmy Gorana Markoviće, ale zatím je nemáme potvrzené.

 

13. 1. 2018

1. Tisková zpráva

NA TUCET SRBSKÝCH FILMŮ DO VSETÍNA

 

Ve dnech 20.–22. dubna 2018 proběhne ve vsetínském kině Vatra jubilejní 20. ročník Vsetínského filmového maratonu. Z komorní akce pro členy Filmového klubu Vsetín se postupně stala největší přehlídka balkánského filmu v Česku, která už dávno přerostla hranice města Vsetína.

 

Na filmy z Balkánu přijíždí do Vsetína filmoví fanoušci z různých koutů naší republiky i ze Slovenska. Akce si přesto zachovala velmi přátelskou domáckou atmosféru, která v minulosti nadchla i pozvané zahraniční režiséry přivyklé velkým mezinárodním festivalům. Dvacátý ročník Vsetínského filmového maratonu bude věnován současné srbské kinematografii a přinese na plátno vsetínského kina Vatra dvanáct filmů z období mezi roky 2012 a 2017. Přehlídka tak přímo naváže na rok 2012, kdy byla představena tvorba srbských filmařů od rozpadu Jugoslávie v roce 1991 do tehdejší současnosti. Kromě exkurze do nové srbské kinematografie chystají organizátoři z Filmového klubu Vsetín malou retrospektivu filmů Gorana Markoviće. Tento čerstvý sedmdesátník, absolvent pražské FAMU, patří bezesporu mezi nejvýznamnější režiséry srbské historie. Goran Marković by měl být hlavním hostem festivalu.

Více o programové skladbě prozrazuje dramaturg festivalu Jiří Fiala: „Snažil jsem se vytvořit žánrově co nejpestřejší program. Najdete v něm historické soudní drama o procesu s atentátníky na Františka Ferdinanda d´Este (Gavrilo Princip – proces), které si odbude na přehlídce distribuční premiéru. Diváky jistě zaujme umělecký horor Otevřená, nebo skrznaskrz pozitivní komedie Jméno: Dobrica, příjmení: neznámé. Velmi zábavné je také komediální drama Atomski zdesna, které si střílí z praktik prodejců nemovitostí na Jadranu. Překvapením může být pro mnohé snímek Dělo bylo horké, který se vrací k válečnému obléhání Sarajeva nebo film Léčení zabývající se netradičním způsobem poválečnými traumaty. V rámci profilu Gorana Markoviće chceme promítnout kromě jeho posledního filmu Falsifikátor také katastrofický film Variola vera a starší thriller z osmdesátých let Deja vu. Výsledná kolekce, která vznikla selekcí více než šedesáti filmů, je opravdu velmi kvalitní a reprezentativní.“

 

Nad festivalem přijala záštitu také zplnomocněná velvyslankyně Srbské republiky v České republice paní Vera Mavrič, která se zúčastní pátečního slavnostního zahájení přehlídky srbských filmů ve Vsetíně.

 

19. 12. 2017

Máme potvrzených již 9 filmů!

 

19. 12. 2017

20. ročník Vsetínského filmového maratonu bude věnován současné srbské kinematografii, resp. období mezi roky 2012 a 2017. Přehlídka tak přímo naváže na 14. Letní filmový maraton, který jsme uspořádali v roce 2012. Tehdy jsme představili tvorbu srbských filmařů z rozmezí let 1991 až 2011. Do programu přehlídky by se mělo dostat 13 až 15 celovečerních filmů. Kromě kinematografie ze zmíněných let bychom rádi připomněli malým medailonkem čítajícím 3-4 filmy také režiséra Gorana Markoviće - absolventa pražské FAMU, který vloni oslavil sedmdesátiny.

 

NAHORU

 

CENÍK AKREDITACÍ

Akreditace (nečlen filmového klubu / člen):

13 filmů: 650 Kč / 500 Kč
(v ceně celoakční akreditace je kniha Slovinský film a František Čáp)
6 filmů: 420 Kč / 320 Kč
3 filmy: 240 Kč / 240 Kč
1 film: 100 Kč / 100 Kč
Průkaz Filmového klubu Vsetín na rok 2018: 80 Kč
Přespání (vlastní spacák a karimatka): 50 Kč/noc

 

UBYTOVÁNÍ

 

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ VE VLASTNÍM SPACÁKU:

Můžete přespat v klubovně Domu kultury Vsetín (1 min pěšky od kina) na zemi na vlastní karimatce a ve vlastním spacáku. K dispozici jsou toalety a  sprcha. Cena 50 Kč / noc.

 

KLASICKÉ UBYTOVÁNÍ:

Nejvýhodnější ubytování ve Vsetíně je pravděpodobně v HOTELU KAMU (hodnoceno dle poměru cena / vzdálenost ubytovacího zařízení).

 

NAHORU

ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU