TISKOVÁ ZPRÁVA k festivalu Vsetín a Vrgorac (ke stažení)

VŠECHNY PLAKÁTY KE STAŽENÍ (ZIP 15 MB)

 

 

 

 

 

 

 

 

1. tisková zpráva

Dne:  29. dubna 2013

Místo: Vsetín – Dům kultury, Kino Vatra, Dolní náměstí ve Vsetíně

Organizace:  Filmový klub Vsetín, Dům kultury Vsetín,

 

FESTIVAL

CHORVATSKÉ DNY A LETNI FILMOVÝ MARATON VE VSETINĚ

Vsetín, 28-tisícové město doslova ožije ve dnech od 13.-16. června 2013 balkánskou kulturou. Festival „Vsetín a Vrgorac / Lidé-Film-Hudba Chorvatska“ připravili vsetínští spolu s partnerským městem Vrgorac u příležitosti vstupu CHORVATSKA do Evropské unie.  Zásadním programovým jádrem festivalu je tradiční přehlídka kinematografií z Balkánu na Letním filmovém maratonu, tentokrát věnovaném chorvatskému filmu 21. století.

 

Oslava vstupu CHORVATSKA do EU se promítne do všech koutů Vsetína. Galerie Stará radnice nabídne výstavu obrazů a fotografií „Motivy z Vrgoracu“. Filmovou pozvánku obstará projekce současné chorvatské komedie v letním kině na Dolním náměstí. Dále se připravují koncerty s chorvatskou populární hudbou a chorvatské kulinářské dny ve Vsetínských restauracích. V duchu Chorvatska se ponesou i další doprovodné aktivity. Na sobotním farmářském trhu se odehraje chorvatská svatba v podání folklorního souboru Pálava, představí se i tamburašský soubor.

„Na naše chorvatské přátele a jejich kulturu se nejen vsetínští mohou těšit od 13.-16. června 2013. Série interiérových a exteriérových akcí spojených s chorvatským uměním, filmem, hudbou bude probíhat na celém území Vsetína. Ojedinělá bude i výstava chorvatských památek UNESCO ve výstavní síni kina Vatra. Zásadním programovým jádrem je přehlídka chorvatských filmů, tedy Letní filmový maraton. Na festivalu využijeme kontaktů s družebním městem Vrgorac. Již dnes mohu potvrdit záštitu a osobní návštěvu velvyslance Chorvatské republiky v ČR pana Frane Krniće,“ dodává hlavní organizátor festivalu Milan Kostelník, ředitel Domu kultury Vsetín.

Tradiční akcí, která má ve světě filmových fajnšmekrů dobrý ohlas je Letní filmový maraton. I ten je letos zaměřen na chorvatský film a představí i zajímavého hosta, režiséra Dalibora Mataniće.

„Letní filmový maraton má ve Vsetíně již 15-ti letou tradici. Každý rok jsme se věnovali jednotlivým zemím balkánského poloostrova. Letos představíme chorvatský film 21. století. Diváci se mohou těšit na komedie, historické dramata, válečné, umělecké a další pozoruhodné filmy. Uvedeme i film, ve kterém si zahrál jednu z hlavních rolí český režisér, spisovatel a herec Jiří Menzel. Maraton je doprovázen řadou kulturních akcí od koncertů, přes výstavy fotografií až po ochutnávku tradičního jídla,“ popisuje Jiří Fiala, dramaturg Letního filmového maratonu 2013.

Kompletní program Letního filmového maratonu a další informace mohou zájemci najít na stránkách www.fkvsetin.cz. Zde se mohou předem akreditovat a získat zlevněnou vstupenku.

Festival Vsetín a Vrgorac Lidé-Film-Hudba Chorvatska bude největší přehlídkou chorvatského filmu v České republice. Přesný program celého festivalu je na webové stránce www.dkvsetin.cz.

 

Kontaktní osoba: Ing. Milan Kostelník, ředitel DK Vsetín, Tel.: 575 755 201, Mobil: 603 22 72 33,

E-mail: kostelnik@dkvsetin.cz, www. dkvsetin.cz

Kontaktní osoba: Mgr. Jiří Fiala, dramaturg Letního filmového maratonu, E-mail: fialaj@seznam.cz, Tel.: 732734736, www.fkvsetin.cz

 

zpět